Kolarski Wjazd oraz Bieg Górski „Kowary - Okraj” 2017

Kolarski Wjazd oraz Bieg Górski „Kowary - Okraj” 2017

 

XX KOLARSKI WJAZD KOWARY - OKRAJ
oraz IV BIEG GÓRSKI KOWARY - OKRAJ

WTOREK (w dniu wolnym od pracy) - 15 sierpnia 2017 r.
Miejsce start wjazdu i biegu oraz miejsce sportowego festynu: ulica Jagiellończyka w Kowarach
Godziny startu: godz. 9:00 - Wjazd kolarski MTB , godz. 9:30 - Bieg Górski, od godz. 11:00 - Wjazd kolarski SZOSA
Meta wjazdu i biegu: Przełęcz Okraj / Mala Upa

Zapraszamy zawodników oraz kibiców na największe sportowe święto miasta Kowary, czyli na Kolarski Wjazd Kowary-Okraj oraz Bieg Górski Kowary-Okraj. Te dwie kultowe imprezy tradycyjnie odbędą się tego samego dnia – 15 sierpnia. Już po raz dwudziesty kolarze (w kategorii SZOSA i MTB) oraz po raz czwarty biegacze staną na starcie, by sprawdzić swoją wytrzymałość w wyczerpującej wspinaczce z centrum Kowar do położonej na poziomie 1046 m n.p.m. Przełęczy Okraj.

W tej wymagającej dobrej kondycji rywalizacji mogą uczestniczyć zarówno całkowici amatorzy, jak i osoby, które zawodowo zajmują się zawodowo uprawianiem sportu. Ideą zawodów jest popularyzacja aktywnego trybu życia oraz promocja regionu i unikatowych tras spacerowych, biegowych i rowerowych w najbliższej okolicy Kowar.

Serdecznie zapraszamy do rywalizacji o miano dla najlepszego biegacza i kolarza Wschodnich Karkonoszy!

Program imprezy:
godz. 09:00 – start wspólny wjazdu kolarskiego w kategorii MTB
godz. 09:30 – start wspólny biegu górskiego
godz. 11:00 – start pierwszego zawodnika do jazdy indywidualnej w kategorii SZOSA
godz. 12:30 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród wjazdu kolarskiego w kategorii MTB i biegu górskiego
godz. 14:00 – koncert Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej
godz. 15:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród wjazdu kolarskiego w kategorii SZOSAZobaczcie krótki film z zeszłorocznych zawodów:
http://www.kowary.pl/pl/kowary-filmy/kowary-okraj-wjazd-kolarski-i-bieg-gorski-15-08-2016/video

Zobaczcie również, że Kowarach biega się najlepiej:
http://www.kowary.pl/pl/kowary-filmy/kowary-u-nas-biega-sie-najlepiej-2016/video

Imprezy organizuje Miasto Kowary wspólnie z grupą „Kowary Biegają”, Związkiem Gmin Karkonoskich, Stowarzyszeniem PRO Kowary oraz wolontariuszami. 
 

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy w dniu 15.08.2017 r. w godz. 08:00 - 17:00 ulica Jagiellończyka w Kowarach zostanie wyłączona z ruchu kołowego.

 

XX.  KOLARSKI WJAZD „KOWARY - OKRAJ”
 

W tym roku przypada jubileusz 20-lecia tych zawodów. Już od kilku lat w tej w wymagającej  wspinaczce na Przełęcz Okraj rywalizują kolarze w dwóch oddzielnych kategoriach na dwóch różnych trasach – szosowej i górskiej (MTB). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy oraz do zapisania się na zawody.

Regulamin kolarskiego wjazdu*pdf

Zapisy internetowe zostaly zamknięte.

 IV.  BIEG GÓRSKI „KOWARY - OKRAJ”


 

To bieg w stylu alpejskim ze startu wspólnego. Zawodnicy mają do pokonania ponad 10 kilometrów ciągłego podbiegu o przewyższeniu ok. 580 m. Jest to raczej trasa dla wprawionych biegaczy, którzy nie boją się wyzwania, ale  amatorzy również mają szanse sprawdzić swoje siły się w trakcie tego biegu. . Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy oraz do zapisania się na zawody.

Regulamin biegu górskiego. *pdf

Zapisy internetowe zostaly zamknięte.

  


 UWAGA !
Instrukcja wypełniania formularza zapisów.

Formularz zawiera opcję logowania. Oznacza to, że zawodnicy zapisujący się drugi raz w jakichkolwiek zapisach ultimasport podają tylko mail i hasło, a dane uzupełniają się automatycznie. Administrator nie może kasować zawodników, ani edytować ich danych, gdyż jest to sprzeczne z ochroną danych osobowych.  "Dane klienta nie można edytować bez jego wiedzy". Zawodnik sam może poprawić swoje dane, lub wypisać się z zawodów.
Uprzedzając fakty: Czasami zawodnicy twierdzą, że nie mogą się zapisać. Spowodowane jest to faktem, że kiedyś zapisali się na jakieś zawody ultimasport, a aktualnie wypełniają dane od nowa podając mail taki jak wcześniej. System blokuje dodanie nowej osoby do bazy na zajęty już mail. Wszyscy, którzy raz podali maila w zapisach ultimasport powinni w kolejnych zapisach nacisnąć zaloguj, zamiast się zapisywać.
Instrukcja dla osób nie pamiętających hasła, chcących edytować dane, chcących wypisać się z zawodów: http://zapisy.ultimasport.pl/instrukcja.pdf